טיפים חורפיים

 

ימים גשומים וקרים- חממו את הבית, תורידו לתינוק שלכם את הגרביים, אל תחששו פן ירד לרצפה הקרה – לא נהיים מנוזלים מזה – זו קלישאה.
נסו להימנע מהלבשה מסורבלת, גם בזמן הערות וגם כשישן. הלבשת יתר אינה מונעת מחלות ובטח אינה מוסיפה להתפתחות התינוק להפך- היא מסרבלת את תנועתו. הימנעו מחימום יתר ותקפידו שיהיה חלון פתוח – בקטנה…
אל תפחדו לצאת החוצה בימים הקרים, כולה קר, חבשו לו כובע תלבישו אותו היטב, הכניסו למנשא, ואם יש גשם, צאו עם מטריה. שאגלה לכם סוד קטן?! הוירוסים אורבים לנו במקומות הסגורים, בחדרים הממוזגים, ובקניונים. סכנת ההדבקה והסיכוי לחלות יורדים באופן משמעותי באוויר הצלול ובחללים פתוחים. הימים קצרים, זה נכון. הם מעט קודרים, החשיפה למעט אור במהלך היום, תשפר את השינה בלילה באחריות ותעודד את הפרשת המלטונין בשעות הערב. התינוק שלכם זקוק לזה וגם אתם. תקועים קצת בבית? נצלו זאת למשחק משותף עם התינוק שלכם, זמן מעולה לתרגול מוטורי וחושי. קצת טלוויזיה גם לא תהרוג אף אחד.
הקפידו על השכבה עם רדת החשיכה או סמוך לה, כך – תעזרו לשעון הביולוגי לעבוד כמו שצריך. נצלו את הערב הארוך לצפייה בסדרה טובה, בנטפליקס- ערב זוגי מעלה את מצב הרוח ומחזק את מערכת החיסון:)