ביתי בת השנה אובחנה כבעלת טונוס נמוך וגמישות יתר במפרקים מבחינה התפתחותית כרגע זוחלת על גחונה אך אינה מצליחה לעלות על שש אני עושה לה כל מיני תרגילים שחברות הראו לי אך זה אינו מועיל ומקדם אותה האם זה בעייתי?

טונוס שרירים הוא התגובה הפסיבית של שריר למתיחה והוא נקבע ונמדד בזמן מנוחה.

טונוס שרירים נמוך בא לידי ביטוי בין השאר במפרקים גמישים. את הטונוס אי אפשר לשנות אך בהחלט אפשר לממש את מלוא פוטנציאל הטונוס על יד תרגול שרירי ועל ידי ארגון שלדי נכון.

תינוקות בעלי טונוס נמוך בדרך כלל יותר מעוכבים אך יחד עם זאת אם אין שום בעיה אורגאנית ישנן דרכים רבות לקדם ולשכלל את היכולות.

ישנה חשיבות רבה לחיזוק רפלקסים של שיווי משקל משום שדרך חוויות שיווי המשקל בין השאר התינוק מתחזק.(בהתמודדות מול כח הכבידה השרירים נכנסים לעבודה)

תינוקת בעלי טונוס נמוך מראים קושי בעלייה על שש משלוש סיבות עיקריות , האחת היא בגלל ההתמודדות עם שיווי המשקל והכח שצריך בכדי להתרומם לשש נקודות אחיזה.

השנייה היא בגלל הגמישות שגורמות לברכיים להיפתח בזמן העלייה.

השלישית חוסר תנועתיות הגו שנוצרת לעיתים בעקבות עודף התנועתיות וב"פיצוי" שהמפרקים עושים

לעיתים התרגילים לא מספקים משום שלכל תינוק יש את סיבת העיכוב שלו והתרגילים מתייחסים לכלל התינוקות מבלי לאבחן את סיבת העיכוב לעומקה.

אני מציעה לפנות לעזרה והכוונה בכדי להבין מהי סיבת המפתח שאינה מאפשרת לבתך להתקדם ולוודא אולי ישנן סיבות נוספות שיכולות להיות סביבתיות חושיות וכן הלאה.